Кмитівський ЗДО «Капітошка»

Глибочицької сільської ради Житомирської області

Звіт керівника

Звіт керівника за 2022/2023 навчальний рік

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/36490405/7ae2ee9c0bb0c5868d7536f8e9769cca.docx

 

                З В І Т

 керівника Кмитівського закладу дошкільної освіти

             «К А П І Т О Ш К А»

         Хомяк  Тетяни  Сергіївни

  перед  колективом та громадськістю

 про роботу в  2021-2022  навчальному  році

 

Завдання, над якими працював  педагогічний  колектив 

           у  2021/2022   навчальному  році

 

1. Удосконалення форм роботи щодо формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження новітніх методик та технологій.

2. Формування екологічної свідомості, навичок практичного життя, готовності до взаємодії з навколишнім світом.

 

І. Загальні відомості про ЗДО:

      Кмитівський заклад дошкільної освіти «Капітошка» у своїй роботі підпорядковується відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Юридична адреса закладу:  Житомирська область, Коростишівський район, с. Кмитів, вул. Житомирська, 30.

Мова виховання та навчання – українська.

Кількість груп - 2, місць  – 40.

Кількість дітей у  закладі – 36.

Заклад дошкільної освіти  працює з 8-00 до 17-00, робочий  тиждень – п’ятиденний, 9 годинний термін перебування дітей у закладі.

Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я  дитини , карти щеплень, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

З метою створення умов для фізичного, розумового та духовного розвитку дітей в закладі функціонує дві повністю забезпечені іграшками та дидактичним матеріалом, укомплектовані меблями групи для дошкільнят  та музично-спортивна зала.

На даний час всі потреби населення нашої місцевості щодо влаштування дітей 5-ти річного віку в ЗДО задоволені. Приймаються  заяви від батьків щодо влаштування дітей  до закладу.

 

ІІ.Матеріально-технічна база ЗДО:

 

Дитячий садок розміщений в одноповерховому приміщенні, загальною площею 350 кв. м.  Заклад має харчоблок, дві групові та чотири спальні кімнати, окремі для кожної групи мийки для зберігання та миття посуду, музично-спортивний зал,  власну газову котельню.

Матеріально - технічне забезпечення задовільне. Протягом  2021- 2022 навчального року за використання бюджетних коштів було проведено такі роботи:

  1. Встановлено ігровий майданчик та тіньовий навіс для організації життєдіяльності дітей на свіжому повітрі.
  2. Встановлено та підключено протипожежну сигналізацію.
  3. Проведено збільшення енергетичної  потужності закладу;

 

На майбутнє заплановано наступні завдання:

  • благоустрій території  закладу, зокрема облаштування пішохідних доріжок для дітей та батьків;
  • ремонт огорожі навколо території дошкільного закладу;
  • придбання ноутбука для роботи вихователя середньої групи.

 

Інформація про проблеми, як освітнього, так і матеріально–технічного забезпечення закладу були доведені до відома  начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Войтенко Г.М .

 

Для поліпшення матеріально – технічної бази  закладу дошкільної освіти протягом навчального року було придбано:

  • для забезпечення санітарного стану закладу та виконання протиепідемічних вимог придбано антисептичні та дезінфекційні засоби , захисні маски, латексні рукавички  на суму - 2490 грн;
  • для роботи з дошкільнятами  закуплено канцтовари  - 2458 грн;
  • для забезпечення косіння території закладу придбано  бензин  - 30л;
  • для забезпечення вимог системи якості харчування НАССР для кухні придбано ножі ( 8 шт) за відповідними кольорами та розмірами  - 4570 грн.
  • працівники закладу ( помічники вихователя, кухар) забезпечені новим  спецодягом -  2340 грн ;
  • групові кімнати поповнено іграшками  - 5800 грн;
  • придбано лампи ЛЕД 40 шт для забезпечення освітлення дитячого садка -  2600 грн.

   

У закладі постійно проводяться заходи з дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності. Напередодні навчального року та в кінці березня обстежується музично-спортивний зал таігровий майданчик, про що складаються відповідні акти-дозволи. Щорічно здаються на повірку  вогнегасники. Працівники, відповідно до вимог законодавства, проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці.  За звітний період випадків травмування серед дітей та персоналу не зафіксовано.

 

ІІІ. Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти:

 

     Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього-виховного процесу, фізичного та психічного розвитку дітей. Діяльність керівника закладу дошкільної освіти направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат роботи будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Наш заклад забезпечений педагогічними кадрами і технічним персоналом повністю і в якісному складі.

 Педагогічний процес у закладі дошкільної освіти забезпечують три педагоги:

  • директор Хом’як Тетяна Сергіївна - стаж роботи на посаді директора Кмитівського ЗДО  10 років, має вищу освіту за спеціальністю «Вчитель української мови та літератури», у 2021 році успішно пройшла атестацію на відповідність займаній посаді директора ЗДО;

 

  • вихователь Бобильова-Горелікова Любов Сергіївна - стаж роботи у Кмитівському ЗДО 10 років, має неповну вищу освіту за спеціальністю «Вчитель музики»,  на даний час навчається у Житомирському Державному університеті за спеціальністю «Дошкільна освіта»;

 

  • вихователь Торгонська Наталія Євгенівна - стаж роботи у дошкільному закладі - два роки, має вищу освіту за спеціальністю «Вчитель початкових класів», у 2022 році пройшла курсову перепідготовку у ЖОІППО за спеціальністю «Дошкільна освіта».

 

      Педагогічний  колектив  закладу проводив свою роботу за програмою «Українське дошкілля»,  яка відповідає вимогам Базового компоненту дошкільної освіти.

Кмитівський ЗДО за штатним розписом має двох помічників вихователів, які допомагають  педагогам якісно та комфортно організувати перебування дитини у групах.

 

Обслуговуючий персонал:

помічник вихователя - 2 ставки

кухар – 1 ставка

підсобний робітник – 0,5 ставки

прибиральник службових приміщень – 0,5 ставки

завгосп– 0,5 ставки

оператор котельні  – 0,5 ставки

 

ІV. Медичне обслуговування дошкільнят  у закладі :

 

   Одним з пріоритетних  напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу.

Загальна кількість захворювань серед  дошкільнят у цьому році не збільшилася. Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися та аналізувалися на виробничих нарадах.  Була звернена увага на проведення оздоровчих заходів : обов’язкова денна прогулянка, щоденні  фізкультурні заняття, дотримання рухового режиму дітей, проводились заняття, як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях.

  Питанням  проходження медичного огляду дітей у нашому закладі батьки займаються самостійно. За результатами огляду визначені групи здоров’я дітей, на які звертають увагу педагоги при організації фізкультурно-оздоровчої роботи в садочку.  У ЗДО маємо журнал здоров’я дітей, в якому щоквартально проводяться записи щодо росту та ваги вихованців. Існує тісна співпраця з медичними сестрами загальної практики сімейної медицини Макарчук Л.В. та Бондаренко І.І. Вчасно надається допомога, проводяться консультації та щеплення. 

 

V. Організація харчування дітей  у закладі  дошкільної освіти:

 

     З 01 вересня 2022 року у Кмитівському ЗДО  введена в дію система безпечності харчових продуктів, заснована на принципах НАССР. Створена робоча група, яка забезпечувала функціонування системи НАССР, проводився аналіз безпеки і якості продукції, яка виготовлялась у ЗДО. Здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування: приготуванням страв, дотримання технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Постачання продуктів відбувалося щотижня  за попереднім замовленням.

Продукти харчування до закладу постачають перевірені постачальники, які пройшли тендерні торги, з ними укладені  відповідні договори , на всю продукцію видаються сертифікати відповідності та накладні.

З 01 січня 2022 року загальна вартість харчування  для дітей віком від 4 до 6(7) років складає   60 грн, віком від 1 до 4 років - 46 грн. Вартість харчування  для батьків дошкільнят складає 40% загальної вартості в день. Діти із малозабезпечених сімей  та діти учасників АТО харчуються безкоштовно , багатодітні сім’ї вносять 20% батьківської доплати .

   Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку задовільний. Технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані. Кухонне обладнання, посуд у достатній кількості.

Кухар Повстюк Оксана Валеріївна  працює відповідно отриманій освіті. Діти в закладі мають триразове збалансоване харчування, дотримуються норми харчування та об’єми страв, відповідно до віку дітей, меню рекомендоване Міністерством охорони здоров’я України.

 

 

 

VI. Освітньо-виховний  процес у закладі  дошкільної освіти:

 

   У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив  під керівництвом директора Хом’як Т.С. працювали згідно річного плану роботи Кмитівського ЗДО та плану роботи відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради. 

Педагогічний  колектив  закладу проводив свою діяльність за програмою «Українське дошкілля»,  яка відповідає вимогам Базового компоненту дошкільної освіти. Протягом цього року  вихователями були внесені деякі корективи у блочно-тематичне планування роботи; поповнено  наочні та демонстраційні матеріали у групах, виготовлено власноруч дидактичні ігри, лепбуки з екологічного розвитку, лепбокс з мовленнєвого розвитку, розроблено  орієнтовні конспекти занять, проект з екологічного виховання дошкільників, сценарії  розваг.

За цей час  педагоги закладу  збільшили свій рівень інформаційної компетентності щодо володіння інтернет ресурсами, що стало вкрай важливим під час дистанційного навчання. Працюючи з дітьми, вихователі намагалися керуватися насамперед їхніми інтересами, потребами, нахилами, врахувати особливості й індивідуальний темп розвитку кожної дитини.  Оцінюючи якість педагогічної праці у 2021-2022 навчальному році можна відзначити вихованість дітей, їх комунікабельність,  вміння застосувати набуті знання на практиці.

Щоб задовольнити потреби педагогічних працівників у підвищенні рівня знань та професійної майстерності, вирішувати актуальні питання освітньо-виховного характеру протягом року керівником закладу були проведені засідання педагогічної ради, на яких обговорювались наступні питання :

  • Шляхи організації освітнього процесу, спрямованого на всебічний розвиток особистості дитини.
  • Формування мовленнєвої компетентності дошкільника.
  • Розвиток екологічної свідомості дошкільника. Формування сталих світоглядних орієнтирів.
  • Фізична та психологічна готовність дітей до школи.

Всі педагоги закладу підвищують свій фаховий рівень, працюючи над самоосвітою. Тематика самоосвіти визначається самими педагогами з урахуванням потреб освітнього процесу  та рівня їх підготовки. Про виконану роботу  кожен педагог звітував усно та ділився своїм досвідом.  Показниками ефективності самоосвіти, перш за все, стали якість організованого педагогами освітнього процесу і їх професійно-кваліфікаційний ріст.

З метою підвищення кваліфікації вихователі брали участь у засіданнях динамічної групи педагогічних працівників ЗДО. Зокрема розробляли такі питання:

  • Використання піскотерапії, кольоротерапії, пальчикової та психогімнастики під час різних режимних моментів. (Бобильова-Горелікова Л.С.)
  • Робота над проектами в закладі дошкільної освіти (обмін досвідом). (Хомяк Т.С.)
  • Чому потрібно розвивати медіаграмотність та критичне мислення в дітей дошкільного віку. (Торгонська Н.Є.)

Адміністрацією  Кмитівському ЗДО протягом року було проведено консультації для педагогів за темами:

  1. Використання інформаційно-комунікаційних технологій в дошкільній освіті.
  2. Гра - універсальний спосіб навчання і виховання дитини.
  3. Як формувати навички сталого способу життя у дошкільників.
  4. Розвиваємо мовлення за допомогою віршованих рядків та опорних схем.

Між педагогами закладу проходив постійний обмін досвідом під час   проведення Тижнів безпеки та проведення семінарів на теми : «Екологічне виховання засобами лепбук технологій», «Ігрові методики для розвитку мовлення».

Ефективною формою методичної роботи стало проведення взаємовідвідування занять. В ході  перегляду педагоги продемонстрували свою фахову майстерність, творчість, уміння цікаво і невимушено залучати дітей до пізнавальної та практичної діяльності за темою, підтримувати дитячу зацікавленість упродовж всього заняття. Кожне переглянуте заняття свідчило про велику попередню роботу з малятами . У кожного вихователя спостерігався свій особистий стиль підготовки та проведення освітньої роботи, у кожного педагога були власні творчі родзинки, які варто  впроваджувати у  роботу.

     Директором закладу проведена  тематична перевірка щодо формування у дітей дошкільного віку мовленнєвої компетентності.  В ході перевірки встановлено, що вихователі  Бобильова-Горелікова Л.С.  та Торгонська Н.Є.   на початку року  провели  обстеження вихованців щодо звуковимови , для того , щоб правильно обрати напрям роботи з дітьми. Під час різних режимних моментів використовують диференційований та індивідуальний підхід до дітей, що дає змогу краще пізнати здібності кожного вихованця та побачити рівень сформованості його мовлення.  Використовують  на заняттях мнемотехніку та методику складання розповідей за опорними схемами та картинками, спонукають дошкільнят до повних відповідей,  проводять логопедичну роботу з вихованцями, під час різних режимних моментів грають з вихованцями у мовленнєві ігри.

     За результатами тематичної перевірки щодо стану організації роботи з екологічного виховання у дітей дошкільного віку встановлено, що дошкільнята активні, з цікавістю беруть участь у різній дослідницький роботі, знають , як потрібно доглядати за рослинами, на території закладу слідкують за чистотою, сортують сміття.

 В обох групах була проведена  робота над  екологічним проектом  «Я землі своєї паросток зелений». Вихователі провели екскурсії до парку, в ході яких діти збирали насіння рослин для весняної висадки, знайомилися з видами дерев, створили гербарій. Педагоги провели  різні заняття з екологічного виховання, де знайомили дошкільнят з проблемами відходів та правилами їх сортування, провели дослідницьку діяльність про те, який вид сміття довше перегниває. Торгонська Н.Є. та Бобильова-Горелікова Л.С. виготовили дидактичну  гру «Сортуємо сміття», лепбуки «Екологія» та «Віконечко в природу».

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя. Робота нашого закладу в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, нешкідливого утримання дошкільнят, організацію догляду за дітьми, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

Кожен працівник проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей в закладі дошкільної освіти, про що свідчить відсутність випадків травмування дошкільників.

 В закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці, інструкції по дотриманню працівниками безпеки діяльності під час організації освітнього процесу, посадові  інструкції для всіх категорій працівників.

   Поліпшення якості освітньої роботи з дітьми щодо профілактики травматизму, навчання правил пожежної безпеки, безпечного відпочинку, виховання поважного ставлення до безпеки людини, усвідомлення необхідності вироблення навичок з дотримання правил поведінки в надзвичайних ситуаціях, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільнят було досягнуто в рамках проведення Тижнів  знань з основ  безпеки  життєдіяльності та бесід з дошкільнятами та батьками. Під час дистанційного навчання педагоги проводили з дошкільнятами бесіди щодо правильного поводження під час війни, безпеки на вулиці, разом переглядали відеоролики від ЮНІСЕФ щодо дитячої безпеки.

 

  Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводилися вступні та повторні  інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструвалися у відповідних журналах за підписами інструктуючого та інструктованого, видавалися накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

   

VII. Управлінська діяльність у закладі  дошкільної  освіти:

 

     Управлінські рішення та дії керівника Кмитівського ЗДО у 2021/2022 навчальному році  були спрямовані на виконання таких завдань:

1. Організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до Статуту  закладу дошкільної освіти.

2. Комплектування груп  дітьми та кадрами.

4. Забезпечення умов для ефективного проведення освітнього-виховного  процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

5. Організація харчування та медичного обслуговування дітей.

6. Вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

7. Сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників.

8. Створення сприятливого емоційно-психологічного клімату у колективі ЗДО.

9. Організація дистанційної роботи педагогічних працівників.

10. Організація різних форм співпраці з батьками.

   З метою визначення рівня та вдосконалення освітньо - виховного процесу, адміністрацією ЗДО були охоплені контролем усі суттєві питання. Спостереження за якістю педагогічного процесу, співбесіди з вихователями, перегляди занять, інші форми роботи з дітьми дали змогу стверджувати, що загалом педагоги закладу спрямовують освітньо-виховний  процес на розвиток мовлення дошкільників, вчать вмінню спілкуватися та жити в навколишньому світі.

Директором  Хом’як Т.С. було створено  належні умови для самовдосконалення педагогічних працівників, проводилась оцінка їх діяльності. Робота педагогів задовільна, вони досягли значних результатів у своїй роботі.

На сьогоднішній день оцінювання якості дошкільної освіти є одним з пріоритетних завдань відповідно до Програми діяльності Уряду. З цією метою директором закладу була визначена політика забезпечення якості освітньої діяльності закладу та розроблено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ЗДО, згідно якого розроблено критерії та індикатори самооцінювання роботи закладу. Результати самооцінювання плануємо використати з метою подальшого розвитку закладу, поліпшення якості освіти.

 

VIII. Робота з батьками та громадськістю у ЗДО:

    

    Колектив дитячого садка приділяв велику увагу психологічному комфорту перебування дітей у закладі, формуванню тісного взаємозв'язку закладу дошкільної  освіти з сім'єю.  Вихователі закладу тісно співпрацювали із родинами вихованців: за можливістю проводилися очні батьківські збори, створені батьківські групи у VIBER, проводили онлайн консультації для батьків, викладали корисну інформацію. Показником успішної взаємодії батьків і педагогів стало створення у ЗДО доброзичливої атмосфери, довірчих стосунків між батьками та педагогами, зорієнтованість батьків на виховання та розвиток дітей, їх зацікавленість змістом дошкільної освіти, про що свідчить дистанційне навчання під час воєнного стану.

Наш заклад має задовільну матеріально-технічну базу, користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати . Ми прагнемо, щоб наш дитячий садок став місцем, де вихованцям буде комфортно , вони зможуть розвиватися, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати, весело проводити час.

  

 

 

 

 

 

 

                   З В І Т

 

 керівника Кмитівського закладу дошкільної освіти

 

             «К А П І Т О Ш К А»

 

         Хом’як  Тетяни  Сергіївни

 

  перед  колективом та громадськістю

 

 про роботу в  2020-2021  навчальному  році

 

Завдання, над якими працював  педагогічний  колектив  

у  2020/2021   навчальному  році

 

1.Формування у дошкільників розмовного мовлення шляхом використання сучасних технологій розвитку зв’язного мовлення, прозових і поетичних творів сучасних авторів, кращих зразків малих фолклорних жанрів

2.Виховання у дітей дошкільного віку патріотичних почуттів та гуманістичної моралі. 

 

І. Загальні відомості про ЗДО:

      Кмитівський заклад дошкільної освіти «Капітошка» у своїй роботі підпорядковується відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Юридична адреса закладу:  Житомирська область, Коростишівський район, с. Кмитів, вул. Житомирська, 30.

Мова виховання та навчання – українська.

Кількість груп - 2, місць  – 40.

Кількість дітей у  закладі – 40.

Заклад дошкільної освіти  працює з 8-00 до 17-00, робочий  тиждень – п’ятиденний, 9 годинний термін перебування дітей у закладі.

Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я  дитини , карти щеплень, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

З метою створення умов для фізичного, розумового та духовного розвитку дітей в закладі функціонує дві повністю забезпечені іграшками та дидактичним матеріалом, укомплектовані меблями групи для дошкільнят  та музично-спортивна зала.

На даний час всі потреби населення нашої місцевості щодо влаштування дітей 5-ти річного віку в ЗДО задоволені. Приймаються  заяви від батьків щодо влаштування дітей 3-річного віку до закладу.

 

ІІ.Матеріально-технічна база ЗДО:

 

Дитячий садок розміщений в одноповерховому приміщенні, загальною площею 350 кв. м.  Заклад має харчоблок, дві групові та чотири спальні кімнати, окремі для кожної групи мийки для зберігання та миття посуду, музично-спортивний зал,  власну газову котельню.

Матеріально - технічне забезпечення задовільне. Протягом  2020- 2021 навчального року за використання бюджетних коштів було проведено такі роботи: 

1. Зроблено капітальний ремонт та відкрито другу групу у закладі.

2. Добудовані вхідні веранди до входів кожної групи, що відповідає встановленим санітарним нормам.

3. Проведено утеплення, покриття та фарбування фасаду дошкільного закладу.

4. Придбано ігровий майданчик та тіньовий навіс для організації життєдіяльності дітей на свіжому повітрі.

5. Проведено просочення дерев’яних конструкцій закладу вогнетривким розчином згідно вимог Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

На майбутнє заплановано наступні завдання:

- благоустрій території  закладу, зокрема облаштування пішохідних доріжок для дітей та батьків;

- встановлення ігрового майданчика для обох груп та тіньового навісу;

- встановлення протипожежної сигналізації;

- ремонт огорожі навколо території дошкільного закладу.

 

Інформація про проблеми, як освітнього, так і матеріально–технічного забезпечення закладу були доведені до відома  начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради Войтенко Г.М .

 

Для поліпшення матеріально – технічної бази  закладу дошкільної освіти протягом навчального року:

- придбано канцтовари на суму 2118,95 грн.

- закуплено новий кухонний та частково столовий посуд - 8465,00 грн

- безконтактний термометр - 1980,00 грн;

- для забезпечення санітарного стану закладу та виконання протиепідемічних вимог придбано антисептичні та дезінфекційні засоби для рук  та для обробки поверхонь, захисні маски, латексні рукавички та килим- дезбар’єр на загальну суму -6970,50 грн;

- жалюзі горизонтальні 7 шт - 4396,00 грн;

- постільна білизна 40 комплектів - 24600,00 грн;

- холодильник BEKO - 9599,00 грн;

- пральна машинка HANSA - 5599,00 грн;

- водонагрівач ATLANTIK - 4970,00 грн;

- пилосос GORENJE - 2599,00 грн;

- тюль з карнізами 3 шт - 3200,00 грн;

- меблі в нову групу ( стінка для іграшок, столи, стільці, вішаки для рушників, шафи для роздягання, шафи для білизни, столи- тумби, мийки та навісні шафи для посуду) на загальну суму - 102660,00 грн;

- ігровий комплекс для майданчика - 63000,00 грн;

- тіньовий навіс - 14500,00 грн.

    

У закладі постійно проводяться заходи з дотримання правил охорони праці та безпеки життєдіяльності. Напередодні навчального року та в кінці березня обстежується музично-спортивний зал та  ігровий  майданчик, про що складаються відповідні акти-дозволи.  Щорічно здаються на повірку  вогнегасники. Працівники, відповідно до вимог законодавства, проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці.  За звітний період випадків травмування серед дітей та персоналу не зафіксовано.

 

ІІІ. Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти:

 

Головною метою Кмитівського ЗДО є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

 Педагогічний процес у закладі дошкільної освіти забезпечують три педагоги: 

- директор Хом’як Тетяна Сергіївна - стаж роботи на посаді директора  9 років, має вищу освіту за спеціальністю «Вчитель української мови та літератури», у 2021 році успішно пройшла атестацію на відповідність займаній посаді директора ЗДО; 

- вихователь Бобильова-Горелікова Любов Сергіївна - стаж роботи у Кмитівському ЗДО 9 років, має неповну вищу освіту за спеціальністю «Вчитель музики»,  на даний час навчається у Житомирському Державному університеті за спеціальністю «Дошкільна освіта»; 

- вихователь Торгонська Наталія Євгенівна - стаж роботи у дошкільному закладі - один рік, має вищу освіту за спеціальністю «Вчитель початкових класів».

 При організації роботи з дітьми дошкільного віку педагоги керувалися програмою  «Українське дошкілля», брали активну участь у роботі динамічної групи за проблемною темою «Формування логіко-математичної компетентності дошкільників», зокрема розробляли та виступали за темами семінарів : «Орієнтування у просторі. Поняття часу», «Етапи в роботі над арифметичними задачами, методичні прийоми», «Етапи формування вміння дітей вимірювати величини умовною міркою», «Методика формування просторових уявлень і практичної орієнтації у дітей». 

У зв’язку з притиепідемічними заходами у ЗДО через коронавірус, педагогічні працівники  співпрацювали з батьками через інтернет ресурси, займалися самоосвітою.

ЗДО за штатним розписом має двох помічників вихователів, які допомагають  педагогам якісно та комфортно організувати перебування дитини у групах.

 

Обслуговуючий персонал:

помічник вихователя - 2 ставки

кухар – 1 ставка

підсобний робітник – 0,5 ставки

прибиральник службових приміщень – 0,5 ставки

завгосп– 0,5 ставки

оператор котельні  – 0,5 ставки

 

ІV. Медичне обслуговування дошкільнят  у закладі :

   Одним з приорітетних напрямків керівника є забезпечення соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я дітей і працівників закладу.

Загальна кількість захворювань серед  дошкільнят у цьому році збільшилася, тому здоров`я дітей та фізкультурно-оздоровча робота в дошкільному закладі потребує більш пильної уваги. Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися та аналізувалися на виробничих нарадах.  Була звернена увага на проведення оздоровчих заходів : збільшено час денної прогулянки, щоденно проводились фізкультурні заняття, дотримано руховий режим дітей, проводились заняття, як з працівниками, так і з дітьми, з правил поведінки, надання першої допомоги у надзвичайних ситуаціях.

  Питанням  проходження медичного огляду дітей у нашому закладі батьки займаються самостійно. За результатами огляду визначені групи здоров’я дітей, на які звертають увагу педагоги при організації фізкультурно-оздоровчої роботи в садочку.  У ЗДО маємо журнал здоров’я дітей, в якому щоквартально проводиться записи щодо росту та ваги вихованців. Існує тісна співпраця з місцевими ФАПами (Макарчук Л.В. та Бондаренко І.І.). Вчасно надається допомога, проводяться консультації та щеплення.  

 

V. Організація харчування дітей  у закладі  дошкільної освіти:

 

     Протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування: приготуванням страв, дотримання технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Постачання продуктів відбувається щотижня  за попереднім замовленням.

Продукти харчування до закладу постачають  ФОП Опанасенко І.С.  (овочі, фрукти)., ФОП Ткач О.П.(риба, крупи), ФОП Лашхіа Л.О. ( м'ясо), Коростишівський хлібзавод та  ТОВ «Акріс Логістик» (молочні продукти).  Заключені  договори , на всю продукцію видаються сертифікати відповідності та накладні. Оплата за харчування дітей здійснюється Глибочицькою сільською радою, вона становить 50 гривень  в день на одну дитину старшого віку та 35 гривень на дітей до трьох років, батьківська доплата складає 40%. Діти із малозабезпечених сімей ( 1 дитина) та діти учасників АТО харчуються безкоштовно ( 2 дитини), багатодітні сім’ї вносять 20% батьківської доплати ( 1 дитина).

На харчоблоці  технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані.  

Кухар Повстюк Оксана Валеріївна  працює відповідно отриманій освіті. Діти в закладі мають триразове збалансоване харчування, меню затверджено спеціалістами Держпродспоживслужби. Норми харчування в закладі дошкільної освіти виконуються на 98 %.

 

VI. Освітньо-виховний  процес у закладі  дошкільної освіти:

 

Освітньо-виховний процес планувався педагогами згідно вимог програми «Українське дошкілля». Робота регламентувалась календарним планом, для більш ефективної та системної роботи вихователі складали перспективний план за тематичними блоками, який охоплював всі напрямки розвитку вихованців та координував діяльність педагогічного колективу.

 

  Керуючись вимогами сьогодення та дотримуючись притиепідемічних заходів, у групах меблі  розташовано за зонами, столики для дітей стоять  відповідно до рекомендацій, щоб вихованці розміщувались та грались невеликими групами.

 

    Ігрові кімнати мають в достатній кількості іграшки, настільно-друковані та конструктивні ігри, які відповідають віковим особливостям дітей . Все зручно розташовано, кожен вихованець може знайти собі заняття до душі. Також для кращого фізичного здоров'я дітей в садочку функціонує 

музично-спортивний зал, у якому є різне спортивне приладдя (зокрема м'ячі, скакалки, гімнастичні палки, доріжки здоров'я)  для якісної організації рухової активності дитини. У цьому році в залі ми проводили свята та розваги для дітей  без участі батьків, але все було відзнято і зроблено відео-звіти.

   У 2020-2021 навчальному році педагогічний колектив  під керівництвом директора Хом’як Т.С. працювали згідно річного плану роботи Кмитівського ЗДО та плану відділу освіти, культури, молоді та спорту Глибочицької сільської ради.  

Завдання закладу виконувались згідно річного плану .

   Педагогічний колектив приділяв велику увагу розвитку мовлення дошкільнят.  Під час різних видів діяльності вихованці не лише діяли, але й коментували свої дії, ділилися враженнями. Покращенню мовлення дітей сприяли мовленнєві заняття, дидактичні ігри, артикуляційні гімнастики, театралізовані ігри. Вихователі постійно спілкувалися з дітьми, організовували спеціальні ігри, слідкували за правильною вимовою у вихованців.

    Вихователь старшої групи Бобильова-Горелікова Л.С. використовувала опорні картинки для вивчення віршів, вчила дітей переказувати почуте, організовувала виступи - театри, де старші дошкільнята виступали перед меншими. Це дало значні результати: більша  кількість дошкільнят самостійно складають сюжети, передають зміст казок, відтворюють загадки, вірші, ознайомлені з основними одиницями мовлення, чітко і правильно вимовляють звуки.

     Під час ігор вихователь молодшої групи Торгонська Н.Є. спонукала дітей до мовної взаємодії, вчила їх озвучувати свої дії. Слухання віршів чи оповідань  супроводжувалось показом картинок, опорними схемами для кращого подальшого відтворення, виконанням простих, доступних для дитини рухів. Мовлення дітей молодшої групи покращилось, але потрібно продовжити роботу з цього напрямку, шляхом взаємодії з сім'ями вихованців, наданням порад для батьків щодо розвитку мовлення дітей у родині. Деякі  вихованці  погано  розмовляють та  вимовляють слова ( особливо  діти 3-4 річного  віку), вживають русизми при спілкуванні. Багатьом батькам надана пропозиція відвідати з дитиною логопеда для кращого розуміння проблеми.

    Для  виховання у дошкільнят патріотичних почуттів протягом року педагоги працювали за такими тематичними блоками «Народні ігри та забави», «Я та моя родина», «Моя рідна Україна», «Свято Великодня». Дітям прищеплювалась любов до своєї країни, до сім’ї, до традицій та обрядів свого народу. У нас пройшло спортивно-розважальне свято до дня козацтва, розвага «Масляна походжає, діточок розвеселяє», Шевченківський день, День вишиванки.

    Належна увага приділялась організації роботи з персоналом та вихованцями щодо попередження травматизму та безпеки життєдіяльності. Діяльність закладу була спрямована на виховання у всіх учасників освітньо-виховного процесу свідомого виконання норм і правил безпечної поведінки в повсякденній діяльності. У жовтні та квітні проведено Тиждень безпеки дитини, під час якого з дітьми провели заняття,  сюжетно-рольові ігри за різноманітними темами з ОБЖД, що забезпечують охорону життя і здоров’я дошкільнят.

    

VII. Управлінська діяльність у закладі  дошкільної  освіти:

 

Відповідно до річного плану роботи ЗДО адміністрацією закладу протягом навчального року ведеться вивчення стану освітнього-виховного процесу через відвідування занять вихователів, спостереження за діяльністю дітей. Протягом року значно зріс фаховий рівень педагога Бобильової-Горелікової Л.С. Вона бере активну участь у роботі динамічної групи, має досвід та наробки, якими ділиться з іншими фахівцями. Вихователь Торгонська Н.Є. теж брала активну участь у роботі динамічної групи, розробляла та організовувала проведення Масляної та Дня вишиванки. Педагоги взаємовідвідували  заняття для обміну досвідом, опрацювали теми «Реалізація ідей В.Сухомлинського у формуванні життєвої компетентності дитини», «Організація образотворчої діяльності дітей», провели колективний перегляд заняття з мовленнєвого розвитку у старшій групі.

Директором  Хом’як Т.С. було створено  належні умови для самовдосконалення педагогічних працівників, проводилась оцінка їх діяльності. Вихователі брали участь у педагогічних радах. Постійно проводились оперативні перевірки та  двічі - тематичні -  у листопаді та березні 2021 року. Робота педагогів задовільна, вони досягли значних результатів у своїй роботі.

 

VIII. Робота з батьками та громадськістю у ЗДО:

     

    Колектив дитячого садка приділяв велику увагу психологічному комфорту перебування дітей у закладі, формуванню тісного взаємозв'язку закладу дошкільної  освіти з сім'єю. Незважаючи на притиепідемічні вимоги та заборони, на належному  рівні проводилась робота з родинами вихованців. Педагоги проводили індивідуальні бесіди та консультації з батьками дітей, що давало змогу вихователю краще зрозуміти кожну дитину, перейматися її проблемами. Батьки розуміли проблеми закладу,  співпрацювати із педагогами  щодо виховання і розвитку дошкільнят, як у сім'ї , так і в садочку.

 

Не зважаючи на ряд проблем, ми маємо задовільну матеріально-технічну базу, наш заклад користується попитом серед батьків, колектив може і хоче працювати. Ми прагнемо, щоб наш дитячий садок став місцем, де діти можуть розвиватися, зміцнювати здоров’я, реалізувати свої здібності, товаришувати, весело проводити час.

Логін: *

Пароль: *