Кмитівський ЗДО «Капітошка»

Глибочицької сільської ради Житомирської області

Самооцінювання

 

Критерії оцінювання:

В - високий рівень - 4

Д - достатній рівень - 3

ВП - вимагає покращення - 2

Н - низький рівень - 1

 

2024/2025 навчальний рік

   

Моніторинг

самооцінювання освітніх процесів  за напрямом оцінювання

«Здобувачі     дошкільної освіти, забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку, набуття нею життєвого соціального досвіду»

Загальна оцінка - 3,3 - достатній рівень

 

Критерій

Індикатор

Опис досягнень і потреб для вдосконалення

Рекомендації

Результати  оцінювання

1

2

3

4

В

4 бали

(3,61-4,0)

 

Д

3  бали

(2,66-3,60)

ВП

2  бали

(1,66-2,65)

Н

1 бал

(1,0-1,65)

Вимога 2.1. Дотримання вимог Державного стандарту 

2.1.1. У ЗДО реалізується Державний стандарт.

2.1.1.1. У закладі дошкільної освіти реалізується Державний стандарт

У Кмитівському ЗДО «Капітошка» реалізовується освітній процес відповідно до освітньої програми «Українське дошкілля», що повністю забезпечує реалізацію Державного стандарту.

 

 

+

4,0

 

 

 

 

2.1.1.2. Організація освітнього процесу у закладі дошкільної освіти сприяє набуттю дитиною ключових компетентностей відповідно до освітніх напрямів, визначених інваріантною складовою Державного стандарту

Спостерігаючи за освітньо-виховним процесом, організацією життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти, аналізуючи документацію педагогів,   дійшли висновку, що організація освітнього процесу сприяє набуттю дитиною різних компетентностей,  відповідно до освітніх напрямів, визначених інваріантною складовою Державного стандарту. 

 Наявний річний план роботи  та план на літній період. Орієнтовний розклад занять розрахований відповідно вікових можливостей дітей, не перевищує гранично допустимого   навантаження, заняття з підвищеною пізнавальною активністю проводяться переважно в першу половину дня . Заняття в

 

 групах дошкільного віку інтегровані та чергуються із заняттями з музики та фізкультури.

Організація життєдіяльності дітей   розроблена відповідно до   вікових особливості дітей молодшого та старшого дошкільного віку.

За результатами спостереження за освітнім процесом   щодо  забезпечення  набуття дітьми різних компететностей відповідно     до освітніх напрямів, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти зроблено висновки, що у старшій групі набуття компетентностей здійснюється на достатньому рівні, в молодшій групі робота вимагає покращення.

 

Вихователям всіх груп гнучко та варіативно застосовувати форми та методи організації освітнього процесу, забезпечувати поліпшення освітнього процесу відповідно до ключових показників якості дошкільної освіти.

 

 

 

+

3,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За результатами вивчення ділової документації

 

 

+

 

 

За результатами спостереження організації життєдіяльності здобувачів  дошкільної освіти

 

 

+

 

 

2.1.1.3. Створюються умови для реалізації варіативної складової Державного стандарту, для впровадження додаткових організаційних форм освітнього процесу – гуртки, студії, секції (за згодою батьків та з урахуванням індивідуальних особливостей здобувачів дошкільної освіти)

 

У закладі дошкільної освіти не створено умови для реалізації варіативної      складової Базового компонента дошкільної освіти, для впровадження додаткових організаційних форм освітнього процесу

 

Створити додаткові організаційні форми освітнього процесу (гуртки) з урахуванням індивідуальних особливостей здобувачів дошкільної освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

1,0

2.1.2. У закладі  дошкільної освіти здійснюється внутрішній моніторинг розвитку компетентностей здобувачів дошкільної освіти

2.1.2.1. Здійснюється аналіз розвитку компетентностей дошкільників, приймаються відповідні управлінські  рішення щодо корекції освітнього процесу і розвитку дошкільника

Адміністрацією закладу в лютому 2025 року  здійснено моніторинг рівня  сформованості компетентностей  дітей дошкільного віку відповідно до освітніх напрямів програми «Українське дошкілля . Результати моніторингового дослідження молодшої групи свідчать, що у дітей молодшого віку загальний рівень знань 3,9 балів (майже достатній) . З освітніх напрямків «Дитина у світі мистецтва» та  «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» достатній  рівень знань - 4,1, а найнижчий -  «Мовлення дитини», тому слід приділити особливу увагу розвитку мовлення дошкільнят молодшого віку . Для покращення ефективності показників рівня досягнень дітей молодшої  групи, педагогу необхідно застосовувати діяльнісний підхід до розвитку дітей, підбирати об’єм навчального матеріалу для кожного заняття з розрахунку індивідуальних особливостей дітей в групі, використовувати ефективні форми роботи з дітьми (групові, підгрупові тощо), які допоможуть дітям краще засвоювати знання з усіх освітніх напрямів Базового компонента, а також звернути увагу на удосконалення індивідуальної роботи з дітьми.

 Аналіз результатів моніторингового вивчення дітей різновікової групи ( старша + середня)  свідчить про значну кількість дітей з достатнім рівнем знань,. Дані результати показують систематичну роботу вихователя  з вихованцями з формування усіх компетенцій шляхом використання індивідуальної роботи, освітніх технологій, роботі в парах тощо.

Проведення моніторингового дослідження у групі дітей дошкільного віку дало змогу відстежити динаміку розвитку особистості дошкільника, встановити загальну картину розвитку вихованців, що дозволить педагогам більш ефективно працювати над проблемами виявленими в ході вивчення, особливо з такого освітнього напряму , як «Мовлення дитини».

 У роботі з дітьми  необхідно посилити цілеспрямовану роботу з розвитку зв’язного мовлення, забезпечити належні умови засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях. Виконання цих завдань надасть дітям можливість вдосконалення їх розвитку  емоційного та пізнавального розвитку. Разом з цим варто звернути увагу на предметно-практичну та  технологічну компетентність дітей, розвиток сенсорно-пізнавальних, логіко-математичних та дослідницьких навичок дитини, а також художньо-мовленнєву  компетентність.

Вихователям   груп здійснювати компетентнісний та діяльнісний  підхід до організації освітнього процесу. Оптимізувати  роботу щодо формування сенсорно-пізнавальної, мовленнєвої та комунікативної компетентності у різних формах конструктивної взаємодії з дитиною.                                                                                                           

Впроваджувати дієві форми партнерської взаємодії з родинами вихованців щодо  створення універсального розвивального середовища на засадах особистісно - зорієнтованого, інтегрованого принципу організації освітнього процесу.  

+

4,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати самооцінювання за вимогою

 2.1. Дотримання вимог державного стандарту- достатній рівень - 3,0

 

 

 

 

Вимога 2.2. Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти у закладі

2.2.1. У закладі дошкільної освіти забезпечено дотримання  розпорядку дня

2.2.1.1. Схема організації життєдіяльності дітей дошкільного віку у вікових групах відповідає гігієнічним нормам щодо тривалості сну, організації різних видів діяльності ( занаять, перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності прийомів їжі).

Організація життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти здійснюється згідно орієнтовного розподілу часу на процеси життєдіяльності, які відповідають  віковим особливостям дітей та гігієнічним нормам щодо тривалості сну, організації різних видів діяльності та відпочинку, у тому числі освітніх занять, тривалості перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності приймання їжі.

Режимні моменти організовані  з дотриманням  санітарно-гігієнічних норм, чергуються з організацією різних видів діяльності та відпочинку.

Належна увага в закладі приділяється аналізу стану освітньої діяльності, до якого залучаються переважна більшість педагогічних працівників. Результати аналітичної діяльності використовуються для прийняття управлінських рішень. На думку педагогічних працівників, розпорядок дня здобувачів дошкільної освіти у вікових групах відповідає гігієнічним нормам щодо тривалості сну, організації навчальних занять, тривалості перебування на свіжому повітрі, рухової активності, кратності приймання їжі.

 

Вихователям ,  у взаємодії з батьками, привчати дітей до розпорядку дня. Провести роботу з батьками щодо усвідомлення ними ,  що режим дня є засобом не лише фізичного виховання, а й основою успішного всебічного розвитку. 

 

 

+

3,6

 

 

За результатами спостереження організації життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти

 

 

+

 

 

За результатами вивчення ділової документації

 

 

+

 

 

2.2.1.2. Гранично допустиме навчальне навантаження відповідає віку дітей.

Навчальне навантаження відповідає віку та  гранично допустимому навчальному навантаженню.

Тривалість занять у ЗДО  для дітей у віці від 2 до 3 років - 15 хвилин ( 1,4 години на тиждень); від 3 до 4 років - 20-25 хвилин ( 3,5 години на тиждень); від 5 до 6(7) років - 25-30 хвилин ( 8,3 години на тиждень). Фізкультурні заняття для дітей дошкільного віку проводять не менше трьох разів на тиждень.

Під час організації освітнього процесу вихователі  поєднують організовані форми навчальної діяльності та самостійну пізнавальну діяльність дітей, забезпечуючи особистісно-­орієнтований підхід.

Педагогічні працівників підтверджують, що максимальна кількість занять в тиждень не перевищує                                                                                                                                норми.

 

 

Вихователям всіх груп

дотримуватися норм тривалості організованих форм навчання,

передбачати раціональне чергування різних видів діяльності на кожному занятті (розумова, рухова, практично-­прикладна),

доцільно використовувати місце проведення занять.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+

3,60

 

 

Результати   самооцінювання за вимогою

 2.2. Організація життєдіяльності  здобувачів дошкільної освіти у закладі -   3,6- достатній рівень

 

 

 

 

                                                     

2023/2024 навчальний рік

І. Моніторинг освітнього середовища  закладу  

Кмитівський ЗДО «Капітошка»

Загальна оцінка самооцінювання 3,0 Достатній рівень

Вимога 1.1. Створення безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей та праці

Достатній рівень -3,0

№ з/п

Перелік тверджень

Так

Ні

Примітка

(відповідає частково/потребує покращення)

Критерій 1.1.1. Територія, будівлі та приміщення закладу дошкільної освіти мають належні умови, є безпечними та доступними -3,0 достатній рівень

Індикатор 1.1.1.1 Улаштування території та приміщень закладу дошкільної освіти, споруди і обладнання є безпечними -3,3

1.

Наявність (справність) огорожі/паркану

+

 

Потребує заміни паркан на задньому дворі -2,0

2.

Недоступність території для несанкціонованого заїзду транспортних засобів

+

 

4,0

3.

Недоступність приміщення для несанкціонованого доступу сторонніх осіб

+

 

4,0

4.

Обладнано групові майданчики:

  • тіньові навіси за кількістю групових майданчиків

+

 

 

Тіньовий навіс один на дві групи - 3,0

5.

Облаштовано спортивно-ігрова зона:

  • фізкультурний майданчик

+

 

Наявні лише ігрові майданчики- 3,0

6.

Територія безпечна для фізичної активності здобувачів освіти:

  • справність обладнання;
  • відсутність ям;
  • відсутність дерев, кущів, рослин з колючками та отруйними плодами, грибів

+

 

потрібні тротуарні доріжки- 2,0

7.

Територія чиста, охайна, відсутнє нагромадження сміття, будівельних матеріалів, опалого листя

+

 

3,0

8.

Групові осередки для дітей дошкільного віку розташовані на першому поверсі та забезпечені окремими входами

+

 

Приміщення закладу одноповерхове -4,0

9.

Груповий осередок, призначений для дітей певного віку ізольований від решти групових осередків

+

 

4,0

10.

Стан приміщень (стіни, підлога) відповідають вимогам безпеки:

  • коридори;
  • групові осередки;
  • кабінети;
  • зала для музичних і фізкультурних занять;
  • харчоблок;
  • пральня;
  • туалети;
  • дах;
  • допоміжні приміщення;
  • інженерні мережі

+

 

 

4,0

11.

Пісочниці на групових майданчиках  закриваються і огороджені бортиками

+

 

4,0

Індикатор 1.1.1.2. Забезпечується архітектурна доступність території та приміщень будівлі - 2,8

1.

Доступність прилеглої території до будівлі закладу освіти (шляхи руху, зона паркування транспорту)

+

 

3,0

2.

Забезпечено можливість безперешкодного руху територією закладу (прохід без порогів, сходів та достатньо широкий для можливості проїзду візком, з рівним неушкодженим покриттям)

+

 

немає покриття, наявні сходи- 3,0

3.

На першому поверсі будівлі  закладу передбачено груповий осередок для інклюзивної групи

+

 

Приміщення закладу одноповерхове -3,0

4.

Забезпечено безбар’єрний доступ до будівлі, приміщень закладу освіти:

  • пологий вхід/пандус/мобільні платформи;
  • дверний прохід, що забезпечує можливість проїзду візком;
  • можливість безперешкодного пересування між поверхами для людей з обмеженими можливостями;
  • контрастне маркування на стінах та підлозі;
  • візуалізація призначення приміщень;
  • вказівники;
  • рельєфне та контрастне маркування перед та на кінці сходової частини;
  • відсутність захаращення коридорів, рекреацій, міжсходових клітин

+

 

 

Приміщення одноповерхове, широкі дверні проходи, відсутність порогів-3,0

5.

Туалетні кімнати пристосовані для потреб учасників освітнього процесу:

  • широкий безпороговий прохід;
  • достатня площа туалетної кімнати;
  • наявність поручнів;
  • спеціальне санітарно-технічне обладнання

+

 

Не пристосовані для дітей з ООП - 2,0

6.

Наявна можливість вільного та зручного переміщення в груповому осередку та користування меблями

+

 

3,0

7.

Висота столів та стільців регулюється

+

 

Столи та стільці мають маркування відповідно зросту дітей -3,0

8.

Шафи, полиці, стелажі надійно закріплені

+

 

3,0

Індикатор 1.1.1.3. Забезпечується належний повітряно-тепловий режим, освітлення, водопостачання, водовідведення, опалення, прибирання території та приміщень, дотримуються санітарно-гігієнічні вимоги- 3,1

1.

Повітряно-тепловий режим приміщень відповідає санітарно-гігієнічним  вимогам

+

 

4,0

2.

Виконуються санітарно-гігієнічні вимоги щодо освітлення усіх приміщень та території

+

 

4,0

3.

Заклад освіти обладнаний мережами господарсько-питного водопостачання, мережами каналізації, водостоку, опалення, вентиляції

+

 

Власний трубчастий колодязь, каналізаційна яма на вигріб- 4,0

5.

Холодною і гарячою проточною водою заклад освіти забезпечений  упродовж усього року з установленням кранів-змішувачів:

  • групові  осередки;
  • харчоблок;
  • буфетні;
  • медичні приміщення;
  • пральня;
  • туалетні кімнати,
  • зали басейнів тощо

+

 

Зали басейнів, медичний кабінет в закладі відсутні- 3,0

6.

Приміщення закладу дошкільної освіти утримується в порядку й чистоті

+

 

3,0

7.

Здійснюється 2 рази на день щоденне вологе прибирання усіх приміщень у відповідності до санітарно-гігієнічних вимог

+

 

4,0

8.

Меблі, обладнання, опалювальні прилади, підвіконня, стіни, ручки дверей тощо щоденно протираються гарячою водою з милом

+

 

3,0

9.

Столи в ігрових і групових приміщеннях, після кожного прийому їжі миються гарячою водою з милом

+

 

3,0

10.

Територія підлягає огляду та прибиранню 2 рази на день

+

 

3,0

Індикатор 1.1.1.4. Облаштовано та використовується ресурсна кімната/осередок для проведення відповідних занять зі здобувачами дошкільної освіти з особливими освітніми потребами - 3,0

1.

У закладі освіти облаштовано та використовується ресурсна кімната/осередок

+

 

Не потребуємо ресурсного осередку, але за потреби може бути створений - 3,0

2.

Оснащення ресурсної кімнати/ осередок відповідає освітнім, віковим запитам дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням індивідуальних програм розвитку, індивідуальних програм для реабілітації дітей-інвалідів

 

-

3,0

Критерій 1.1.2. Заклад дошкільної освіти має приміщення з необхідним обладнанням для забезпечення освітнього процесу та життєдіяльності здобувачів дошкільної освіти відповідно до типу та профілю закладу - 3,0 достатній рівень

Індикатор 1.1.2.1. Обладнання основних приміщень відповідає зросту та віку дітей, санітарно-гігієнічним вимогам - 3,5

1.

Приміщення роздягальні обладнані персональними шафами для зберігання i сушіння одягу та взуття дітей

+

 

4,0

2.

Ігрові приміщення в групових осередках обладнані шафами для іграшок і підсобного матеріалу

+

 

4,0

5.

Спальні обладнані безпечними стаціонарними ліжками, промарковані однаково з постільною білизною

+

 

3,0

6.

Туалетні кімнати обладнані вішалками для рушників, які закріплені за кожною дитиною та відповідно промарковані

+

 

4,0

7.

Туалети старших вікових груп вiдокремленi екранами-перегородками для хлопчиків та дівчаток

 

-

не встановлено перегородки в туалеті  старшої групи - 2,0

8.

Наявні рукомийники, мило, туалетний папір

+

 

4,0

9.

Меблі у вікових  групах підібрані відповідно до зросту (довжини тіла) дітей 

+

 

3,0

10.

Меблі світлих тонів, матові, переважно без блиску

+

 

4,0

11.

Cтаціонарне обладнання (стелажі, шафи, полиці)  міцно закріплені до стін, підлоги

+

 

4,0

Індикатор 1.1.2.2. Приміщення для роботи із здобувачами дошкільної освіти забезпечено необхідним обладнанням у відповідності до типу та профілю закладу- 3,2

 

У закладі наявні:

 

 

Обладнані відповідно вимогам законодавства та забезпечують реалізацію освітніх програмі)

1.

Зала для музичних та фізкультурних занять

+

 

Зала спільна для музичних та спортивних занять -4,0

2.

Кімната ручної праці (образотворчого мистецтва)

 

-

 

3.

Логопедичний кабінет

 

-

 

4.

Психологічний кабінет має два приміщення:

  • робочий кабінет практичного психолога (соціального педагога);
  • навчальний психологічний кабінет

 

-

 

5.

Методичний кабінет

 

-

Методичний осередок в кабінеті директора-3,0

6.

Кімната для занять з технічними засобами навчання (ТЗН)

 

-

ТЗН наявні -3,0

7.

Кімната для природи

 

-

 

8.

Басейн:

  • зал з ванною;
  • дві роздягальні для хлопчиків i дівчаток з туалетами та душовими,
  • кімната тренера;
  • кімната медичної сестри;
  • вузол керування та iншi технiчнi приміщення для обслуговування басейну;
  • комора для інвентаря

 

-

 

9.

Інші приміщення (додати з урахуванням типу закладу)

 

-

 

10.

Обладнання основних приміщень закладу дошкільної освіти відповідає зросту та віку дітей

+

 

3,0

Критерій 1.1.3. Працівники закладу дошкільної освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх -4,0 достатній рівень

Індикатор 1.1.3.1. У закладі проводяться навчання щодо охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій-4,0

1.

Керівник закладу кожних три роки організовує навчання та перевірку знань працівників з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

+

 

4,0

2.

Адміністрація закладу забезпечує проведення інструктажів з охорони праці.

+

 

щоквартальне проведення інструктажів -4,0

Індикатор 1.1.3.2. Працівники закладу дошкільної освіти дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності,  пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних - 3,7

1.

Небезпечні для дітей предмети зберігаються в закритих ящиках, які унеможливлюють їх доступність

+

 

4,0

2.

Педагогічні працівники закладу утримують своє робоче місце у чистоті, забезпечуються наявність вільного доступу до всіх виходів

+

 

4,0

3.

Вихід із приміщення групового осередку вільний для можливої екстреної евакуації у разі надзвичайної ситуації

+

 

4,0

4.

У інформативному куточку розміщені плакати про заходи:

  • пожежної безпеки;
  • охорони праці;
  • безпеки життєдіяльності;
  • правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

+

 

3,0

5.

У коридорах, холах, на сходових клітках евакуаційних виходів наявні попереджувальні та вказівні знаки безпеки

 

 

Приміщення закладу без сходових кліток- 3,0

6.

Працівники закладу дошкільної освіти дотримуються вимог щодо:

  • охорони праці;
  • безпеки життєдіяльності;
  • пожежної безпеки

+

 

4,0

7.

У закладі та на його території не порушуються правила заборони куріння, вживання алкогольних напоїв

+

 

4,0

Критерій 1.1.4. У закладі дошкільної освіти створено умови для якісного харчування здобувачів дошкільної освіти -3,0 достатній рівень

Індикатор 1.1.4.1. Забезпечено різноманітне, безпечне, корисне та збалансоване харчування, що відповідає потребам дошкільнят, виконуються норми-3,0

1.

Меню закладу затверджено Держпродспоживслужбою.

+

 

використовується типове меню-3,0

2.

Норми харчування виконуються в достатньому  обсязі

+

 

3,0

 

Індикатор 1.1.4.2. Організовано безпечне харчування -3,3

1.

Режим харчування затверджений керівником закладу .

 

-

використовуємо типове меню- 3,0

2.

В інформаційному куточку  наявне денне меню із зазначенням виходу кожної страви, завірено керівником і медичним працівником закладу

+

 

немає медичного працівника-3,0

3.

Поруч з вікном видачі їжі з харчоблоку розміщений графік видачі їжі, який завірений керівником закладу

+

 

4,0

4.

Перед харчоблоком, у групах наявні таблиці, в яких визначається об'єм порції, що мають отримати діти кожної з вікових груп

 

-

об’єм порцій визначено на щоденному меню для батьків- 3,0

5.

Час видачі готових страв з харчоблоку  збігається з графіком видачі їжі та режимами дня груп

+

 

3,0

6.

Забезпечено питний режим (кожна дитина за потреби отримує кип’ячену або фасовану воду в індивідуальній чашці)

+

 

4,0

Індикатор 1.1.4.3. Харчування здобувачів дошкільної освіти здійснюється  з дотриманням  санітарно-гігієнічних вимог- 3,7

1.

Відра, каструлі, ополоники у групах, їдальнях виміряні і відповідно промарковані

+

 

3,0

2.

Не використовується пластмасовий посуд багаторазового використання, пощерблений  посуд та емальований з пошкодженою емаллю

+

 

4,0

3.

Кількість столового посуду у групі відповідає кількості дітей за списком

+

 

4,0

4.

Працівники  груп  у  чистому
санітарному  одязі  (халат,  фартух,   хустка),  доставляють  їжу  у групи лише у промаркованих,  закритих кришками відрах і каструлях

+

 

4,0

Індикатор 1.1.4.4. Створено умови для формування культурно-гігієнічних навичок здобувачів дошкільної освіти- 3,6

1.

За дитиною закріплено постійне місце  за столом, розмір стола та стільця відповідає до зросту дитини

+

 

4,0

2.

Перед кожним прийомом  їжі стіл

сервірують згідно з меню

+

 

4,0

3.

Дітей привчають:

  • руки мити  обов’язково  перед  і після приймання їжі, після відвідування туалету;
  • використовувати туалетний папір;
  • користуватися індивідуальними рушниками

+

 

4,0

4.

Дітей привчають сідати за стіл:

  • охайними;
  • сидіти за столом правильно

+

 

4,0

5.

Дітей привчають користуватися  столовими приборами (згідно з  вимогами навчальної програми):

  • з двохрічного віку — серветкою;
  • на четвертому році життя — виделкою;
  • на п’ятому році — негострим ножем

+

 

ножем не користуємося, не маємо в наявності - 3,0

6.

З чотирирічного віку дітей навчають чергувати у групі під час приймання їжі з використанням санітарного одягу (фартушки, косинки або ковпаки), сервірувати столи і збирати використаний посуд

+

 

3,0

Критерії 1.1.5. У закладі дошкільної освіти створено умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я здобувачів дошкільної освіти - 3,3 достатній рівень

Індикатор 1.1.5.1. Забезпечується медичне обслуговування дітей, у разі потреби надається невідкладна домедична допомога- 3,0

1.

Функціонує у закладі медичний кабінет

 

-

немає медкабінету та медичного працівника - 3,0

2.

У медичному кабінеті наявне обладнання та вироби медичного призначення для надання  невідкладної медичної  допомоги

 

-

 

3.

У медичному кабінеті наявні лікарські засоби для надання  невідкладної медичної  допомоги

 

-

маємо аптечку-3,0

Індикатор 1.1.5.2. Проводиться фізкультурно-оздоровча робота та здоров’язбережувальні заходи- 4,0

1.

Педагоги закладу проводять ранкову гімнастику, гімнастику пробудження для зміцнення здоров’я дошкільнят

+

 

4,0

2.

Згідно розкладу проводиться фізкультурні заняття, фізкультура на свіжому повітрі, щоденні прогулянки.,

+

 

4,0

Індикатор 1.1.5.3. Вживаються заходи щодо дотримання протиепідемічного режиму-3,6

1.

Наявний ізолятор, розміщений  на першому поверсі

 

-

3,0

2.

У разі виявлення ознак інфекційної хвороби дитину ізолюють від здорових дітей

+

 

4,0

3.

У закладі освіти (окремих групах) проводяться обмежувальні протиепідемічні заходи

+

 

4,0

4.

Проводиться вимірювання температури дітей 2 рази на день

+

 

за потреби - 4,0

5.

Здійснюється щоденно дезінфекція приміщень

+

 

4,0

6.

У приміщеннях  встановлено бактерицидні лампи (екрановані та відкриті):

  • дезінфекція приміщень бактерицидними лампами проводиться за відсутності дітей та працівників відповідно до інструкції

 

-

немає ламп -3,0

7.

Іграшки обробляються дезінфекційними засобами

+

 

4,0

8.

В інформаційному куточку наявна інформація про інфекційні захворювання дітей дошкільного віку

 

-

3,0

Індикатор 1.1.5.4. Проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками  освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування- 3,0

1.

В інформаційних куточках. висвітлено питання щодо:

  • раціонального харчування здобувачів дошкільної освіти;
  • загартування та здорового способу життя;
  • оздоровчо-фізкультурних заходів

+

 

відповідно до плану роботи-3,0

Індикатор 1.1.5.5. Наявне фізкультурно-спортивне обладнання та інвентар для розвитку основних рухів та фізичних якостей здобувачів дошкільної освіти -3,7

1.

У закладі наявне фізкультурне обладнання для розвитку рухів

+

 

4,0

2.

У закладі  наявні іграшки та обладнання для ігор та вправ спортивного характеру

+

 

4,0

3.

У закладі наявні іграшки, ігри, ігрове обладнання для розвитку рухів, рухової активності

+

 

4,0

4.

У закладі наявне обладнання, інвентар, іграшки для занять у басейні

 

-

Басейн відсутній

5.

У закладі наявне приладдя і допоміжний інвентар та фізкультурний інвентар

+

 

3,0

Індикатор 1.1.5.6. У закладі здійснюється медико-педагогічний контроль за організацією фізичного виховання- 3,0

1.

Педагоги та медичний працівник закладу визначають рівень розвитку рухових навичок дитини та слідкують за її фізичним здоров’ям під час навантажень.

+

 

3,0

                       

 

 

Вимога 1.2. Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.

                                3,0- Достатній рівень

Критерій 1.2.1. Заклад дошкільної освіти планує та реалізує діяльність щодо запобігання будь-яким проявам дискримінації та булінгу - 2,7 достатній рівень

Індикатор 1.2.1.1. Керівник та працівники закладу дотримуються вимог нормативно-правових документів щодо виявлення ознак булінгу ті іншого насильства та запобігання йому - 3,0

1.

На сайті закладу розміщена інформація, що стосується створення у закладі безпечного освітнього простору.

+

 

3,0

Індикатор 1.2.1.2. Розроблено та виконується план заходів із запобігання проявам дискримінації та булінгу, інших форм насильства, вчасно реагують на звернення щодо таких проявів, у разі потреби надається психолого-соціальна підтримка- 2,5

1.

Наявний алгоритм реагування на випадки насильства серед дітей.

 

-

2,0

2.

Проводиться просвітницька робота серед учасників освітнього процесу щодо запобігання насильству та булінгу.

+

 

3,0

 

Вимога 1.3. Формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору

3,0 Достатній рівень

 

Критерій 1.3.1. У ЗДО створено умови для організації освітнього процесу, інтеграції та соціалізації здобувачів  дошкільної освіти з ООП -3,2 достатній рівень

Індикатор 1.3.1.1. У закладі забезпечується надання додаткових психолого-педагогічних та корекційно -розвиткових занять для дітей з ООП, що визначено індивідуальною потребою- 3,5

1.

У закладі забезпечено доступність середовища: фізичну, просторову та інформаційну.

+

 

4,0

2.

Заклад співпрацює з інклюзивним центром щодо складання індивідуальної програми розвитку дитини з ООП.

+

 

3,0

Індикатор 1.3.1.2. У ЗДО організовано освітній процес для дітей з ООП, відстежується результативність діяльності команди психолого-педагогічного супроводу- 3,0

1.

У закладі створено команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.

 

-

на даний час не потребуємо.

2.

Ведеться методична робота з даного напрямку, самоосвіта працівників.

 

-

3,0

Критерій 1.3.2. Заклад дошкільної освіти взаємодіє із батьками дошкільнят з ООП , фахівцями ІРЦ, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття дошкільної освіти.

Індикатор 1.3.2.1. У закладі індивідуальна програма розробляється за участі батьків та створено умови для залучення асистента дитини в освітній процес.

1.

Заклад використовує адаптовані та спеціальні програми для дітей з ООП.

 

-

не потребуємо

2.

Педагоги мають можливість використовувати технічні засоби навчання, користуються послугами асистента вихователя та асистента дитини (за потребою).

+

 

в цьому навчальному році не потребуємо.

Критерій 1.3.3. Освітнє середовище закладу дошкільної освіти спрямоване на реалізацію завдань Державного стандарту - 3,0 достатній рівень

Індикатор 1.3.3.1. Предметно-просторове розвивальне середовище, створене в основних приміщеннях закладу дошкільної освіти, відповідає  віковим особливостям здобувачів дошкільної освіти та сприяє формуванню у них  ключових компетентностей- 3,0

1.

У закладі створено  предметно-просторове розвивальне середовище, що відповідає  віковим особливостям здобувачів освіти

+

 

3,0

2.

Предметно-просторове розвивальне середовище:

  • динамічне;
  • змістовно-насичене;
  • багатофункціональне;
  • доступне;
  • безпечне,
  • змінюється залежно від індивідуальних особливостей дітей, пори року, тем, які вивчаються

+

 

3,0

3.

У групових осередках відокремлені куточки для усамітнення, відпочинку

 

-

2,0

4.

У групі молодшого дошкільного віку створений куточок для  ігрової діяльності

+

 

4,0

5.

У групі молодшого дошкільного віку створений куточок для  рухової активності

 

-

використовується спортивний зал-4,0

6.

У групі молодшого дошкільного віку створений куточок для  художньої діяльності:

  • образотворча зона;
  • театральна та літературна зона

+

 

3,0

7.

У групі молодшого дошкільного віку створений куточок для мовленнєво-пізнавальної діяльності:

  • ознайомлення із природним  довкіллям;
  • соціальним і предметним довкіллям;
  • формування елементарних математичних уявлень

+

 

куточок мобільний- 3,0

8.

У групі молодшого дошкільного віку створений куточок для  трудової діяльності:

  • праця в природі та господарсько-побутова зона

+

 

3,0

9.

У групі старшого дошкільного віку створений куточок ігрової діяльності

+

 

4,0

10.

У групі старшого дошкільного віку створений куточок рухової діяльності

+

 

3,0

11.

У групі старшого дошкільного віку створений куточок художньої діяльності:

  • образотворча зона;
  • музична зона;
  • театральна зона;
  • літературна зона

+

 

3,0

12.

У групі старшого дошкільного віку створений куточок мовленнєво-пізнавальної діяльності:

  • ознайомлення із природним довкіллям;
  • соціальним і предметним довкіллям;
  • формування звукової культури мовлення і пропедевтика навчання грамоти;
  • елементарних математичних уявлень

+

 

3,0

13

У групі старшого дошкільного віку створений куточок трудової діяльності:

  • художньої праці;
  • праця в природі та господарсько-побутова

+

 

3,0

Індикатор 1.3.3.2. Добір іграшок, посібників та обладнання для формування й облаштування предметно-просторового розвивального середовища у закладі дошкільної освіти відповідає встановленим вимогам - 3,0

1.

Добір іграшок, посібників та обладнання куточків у групі молодшого дошкільного віку відповідає вимогам Примірному переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти

+

 

3,0

2.

Добір іграшок, посібників та обладнання куточків у групі старшого дошкільного віку відповідає вимогам Примірному переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти

+

 

3,0

                 

 

Логін: *

Пароль: *